
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 55- Brizzio 11
CarysilCarysil 45
HafeleHafele 34- HB 20
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 25- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 1
- Marble White 2
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 109–120 of 415 resultsSorted by price: high to low
Carysil Kitchen Faucet ALA 1511 Yellow– Stylish Hot & Cold Mixer Tap with Pull-Out Sprayer
Brand: Carysil
Model: ALA 1511
Finish: Yellow
Function: Hot & Cold Mixer
Material: Premium Stainless Steel
Mount Type: Deck-Mounted
Design: Bold and Stylish for Modern Kitchens
Carysil Kitchen Faucet ALA 1511 White– Sleek Pull-Out Tap with Hot & Cold Mixer Function
Brand: Carysil
Model: ALA 1511
Finish: White
Function: Hot & Cold Mixer
Spout Type: Pull-Out
Material: Premium-Grade Stainless Steel
Installation: Deck Mounted
Usage: Ideal for Modern Kitchen Sinks
Carysil Kitchen Faucet Ala1511 Red Finish Hot & Cold Function
Brand: Carysil
Model: ALA1511
Finish: Red
Function: Hot & Cold Mixer
Material: Brass
Mounting Type: Deck Mounted
Usage: Kitchen Faucet
CARYSIL Kitchen Faucet ALA 1511 Grey Touch: Effortless Hot & Cold Control with a Bold Design
Brand: CARYSIL
Model: ALA 1511
Finish: Grey Touch
Function: Hot & Cold Mixer
Material: Stainless Steel
Installation: Deck-Mounted
Style: Bold and Modern Design
Carysil Kitchen Faucet ALA 1511 Black | Hot & Cold Mixer Tap with Pull-Out Sprayer
Brand: CARYSIL
Model: ALA 1511
Finish: Black
Function: Hot & Cold Mixer
Spout Type: Pull-Out Sprayer
Material: Stainless Steel
Installation: Deck-Mounted
Acode FM 2040 Wall Mounted Cabinet Wash Basin Size: 60 x 48 x 80cm
| Brand | A code |
| Model Name | FM 2040 |
| Type | Cabinet Wash Basin |
| Size | 60 x 48 x 80cm |
| Mirror Type | Normal and Zoom mirror |
| Door Type | Door LED, Soft Close Hinges |
| Material | High-Quality Material and Imported PU Paint |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Warranty | 5 Years Warranty |
CARYSIL Kitchen Faucet MAXIMUS Chrome | Hot & Cold Mixer Tap with Pull-Down Sprayer
- Brand: Carysil
- Model: MAXIMUS
- Product Type: Kitchen Faucet with Pull-Down Sprayer
- Material: Premium Grade Brass Body
- Finish: Durable Chrome Plated Surface
Cera One-Piece Closet Ceremony 5D Siphonic Flushing 220mm White
What is Great About this Product?
- Modern, square-shaped design
- Powerful 5D siphonic flush
- Hygienic one-piece construction
- Soft-close seat included
- Space-saving 220mm footprint
Cera One-Piece Closet Chanel Siphonic Flushing 300mm White
Product Overview
- Elegant, modern design
- Powerful siphonic flush
- Hygienic one-piece construction
- Soft-close seat included
- Space-saving 300mm footprint
Cera Chive One-Piece Commode | 300mm | Modern & Compact
What is Great About this Product?
- Modern One-Piece Design
- Powerful Flush
- Water Saving
- Easy to Clean
- Compact 300mm Size
Carysil Salsa 603 Kitchen Hob
[accordion title=”Product Overview “]
[/accordion]
- Carysil Salsa 603 Kitchen Hob is sleek and stylish design with a contemporary appeal
- Durable tempered glass surface for easy cleaning and maintenance
- Four high-quality brass burners for efficient and even cooking
- Precise flame control for versatile cooking options
- Ergonomic knobs for easy operation and control
- Ideal fit for modern kitchens, enhancing the overall aesthetics
- Reliable and long-lasting performance, ensuring a delightful cooking experience.
| Brand | Carysil |
| Model | Salsa 603 |
| Size | 60cm |
| No of Burners | 3 |
| Hob Dimension (WxDxH) | 600 x 520 mm |
| Hob Cut-Out Dimension | 555 x 485 mm |
| Finish | Black Glass |
| Ignition | Battery Operated Auto Ignition |
| Burner Control | 1 Big triple ring burner + 1 Small Triple ring burner + 01 Duel ring burner |
| Burner Material | High Flame Brass Burners |
| Type of Hob | Built In Hob |
| Warranty | 2 Years Warranty |
Racold CDR DLX Storage Water Heater 10L,15L, 25L Capacity | White and Ivory
₹7,800.00 – ₹12,799.00Price range: ₹7,800.00 through ₹12,799.00Product Overview
- Racold CDR DLX Water Heater 10 and 15-liter capacity ideal for small households or bathrooms.
- 2KW power rating for efficient heating.
- Sleek white design.
- Advanced technology for quick and consistent hot water supply.
- Compact size for easy installation and space-saving.
- Durable and long-lasting performance.
- Safety features such as temperature control and pressure relief valve.
- Energy-efficient operation for cost savings.
- Suitable for both residential and commercial use.
- Trusted brand with a reputation for quality and reliability.
Specifications:
| Brand | Racold |
| Model | CDR DLX |
| Capacity | 10, 15, 25 litres |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Dimensions | 38.1 x 12.7 x 50.8 cm |
| Material | Titanium |
| Style | Indoor Installation |
| Manufacturer | Accu Tech Engineering Pvt. Ltd |
| Country of Origin | India |
| Product Dimensions | 38.1 x 12.7 x 50.8 cm |
| Weight | 4 Kilograms |
| Power & Pressure | 2KW,8 Bars |
| Installation Type | Vertical wall-mount |
| Heat Retention | PUF Insulation |
| Warranty | Tank Warranty 5, Heating Element Warranty 2 |












Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating