
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 63- Brizzio 11
CarysilCarysil 45- Crompton 3
HafeleHafele 37- Havells 21
- HB 20
- Orient 4
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 26- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
Black YellowBlack Yellow 1- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Briken IvoryBriken Ivory 1
- Briken WhiteBriken White 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 2
- Marble White 2
- Mat BlackMat Black 1
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl WhitePearl White 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Smoked BrownSmoked Brown 1
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
- BiancoBianco 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Metallic GoldMetallic Gold 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
- Sand GreySand Grey 1
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 301–312 of 441 resultsSorted by price: high to low
Cera California Wash basin with half pedestal
Product Overview
- Cera California Wash basin with half pedestal is stylish and modern design
- Spacious basin for comfortable use
- Sturdy half pedestal for added support
- High-quality ceramic construction for durability
- Elegant white finish for a sophisticated look
- Perfect for contemporary bathrooms
- Easy to clean and maintain
- Compatible with various bathroom styles and decors
- Provides a functional and visually appealing solution
| Brand | Cera |
| Model | California |
| Basin Type | Wash basin |
| Pedestal Type | Half pedestal |
| Dimensions (L x W x H) | 450mm x 320mm x 130mm |
| Coverage Area | 1.55 sqft |
| Package Size | 1 Piece |
| Color | White |
| Warranty Details | 10 Years for Residential use 5 Years for Commercial use |
Havells Swing Wall Fan 300mm | White
Product Overview
- Havells Swing Wall Fan 300mm has maximum air delivery and better air thrust
- Oscillation feature for better air circulation
- Adjustable head for easy airflow direction control
- Three-speed settings to customize the airflow
- Sleek and stylish design to complement any decor
- Energy-efficient design to help you save money on electricity bills
| Brand | Havells |
| Model Name | Swing |
| Color | White |
| Blade Type | Aerodynamically designed |
| Size | 300mm |
| Speed Settings | 3 (Low, Medium, High) |
| Head Adjustment | Adjustable |
| Remote Control | No |
| Input Voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Air Delivery | Maximum air delivery and better air thrust |
| Speed Settings | 3 |
| Head Adjustment | Adjustable |
| Energy Efficiency | Energy-efficient design |
Essco Aspire Pillar Cock Extended
Product Overview
- Aspire Pillar Cock Extended is Made of durable brass material
- Designed for use in bathrooms, kitchens, drawing rooms, wash basins, and offices
- Handle-controlled design for easy and intuitive operation
- The extended body provides ample reach and coverage for larger sinks or basins
- Deck mount installation type for easy installation on most surfaces
- Sleek and stylish appearance
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Essco jaguar |
| Model | ASPIRE |
| Color | Silver |
| Material | Brass |
| Size | 11 Inch Long |
| Warranty | Manufacturer’s warranty included |
Aagna Raton Rose Gold Towel Rod For Bathroom
- Brand: Aagna
- Series: Raton
- Product Type: Towel Rod
- Material: Stainless Steel / Brass
- Finish: Rose Gold PVD Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Aagna Giza Gold Finish Towel Rod For Bathroom
- Brand: Aagna
- Series: Giza
- Product Type: Towel Rod
- Material: Premium Stainless Steel / Brass
- Finish: Luxurious Gold PVD Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Aagna Giza Rose Gold PVD Finish Towel Rod for Modern Bathrooms
- Brand: Aagna
- Series: Giza
- Product Type: Towel Rod
- Material: Brass
- Finish: Premium Rose Gold PVD Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
American Standard DuoSTiX™ Hygiene Spray FFASTS28-000440BF0 | Matte Black
Product Overview
- Bidet function for enhanced personal hygiene.
- Sleek and modern design.
- User-friendly lever for precise water control.
- Easy installation for convenience.
- Durable construction for long-lasting performance.
- Ideal for maintaining cleanliness in the bathroom.
- American Standard’s trusted quality and reliability.
- A practical addition to modern bathrooms.
| Brand | American Standard |
| Model | FFASTS28-000440BF0 |
| Product Type | Hygiene Spray |
| Finish or Colour | Matte Black |
| Style | Modern |
| Collections | DuoSTiX™ |
| Finish | Chrome |
| Flow Rate | 5 litre per minute |
| Dimension | L30mm x W32mm x H175mm |
| Warranty | 1 Year |
Aagna Rhyno Silver Towel Rod for Bathroom – Durable Brass Wall Mounted Bar
- Brand: Aagna
- Series: Rhyno
- Product Type: Towel Rod
- Material: Stainless Steel / Brass
- Finish: Premium Silver (Chrome) Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Atomberg Efficio Exhaust Fan 200mm (8″) White
Product Overview
- Atomberg Efficio Exhaust Fan 200mm is Efficient and powerful BLDC motor
- Operates silently
- Copper motor for durability
- Very strong and long-lasting
- Easy to clean front cover
- Double ball bearings for long-lasting performance
- 1+1 year on-site warranty
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Efficio |
| Color | White |
| CMH | 800 |
| Size | 200 mm (8″) |
| Power (W) | 16 W |
| Blades | 5 |
| RPM | 1600 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Warranty | 2 Years (1+1 Years) |
Aagna U-VA Modern Silver Towel Rod for Bathroom
- Brand: Aagna
- Series: U-VA
- Product Type: Towel Rod
- Material: High-Quality Stainless Steel / Brass
- Finish: Premium Silver (Chrome) Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Havells Swing Wall Fan 400mm | White
Product Overview
- Havells Swing Wall Fan 400mm is Powerful motor with thermal overload protection
- Easy installation, stylish design
- Design and finish exotic rich looks with modern styling
- Noiseless operation
- Jerk-free oscillation
- Two-year warranty from the date of purchase.
| Manufacturer | Havells |
| Model Name | Swing |
| Color | White |
| Size | 400 mm (16″) |
| Speed Settings | 3 (Low, Medium, High) |
| Air Delivery | 72 CMM |
| Power Consumption | 50 W |
| Blade Material | PP (Polypropylene) |
| Input Voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Warranty | 2 Years |
Atomberg Efficio Plus Exhaust Fan 150mm (6″) White
Product Overview
- Atomberg Efficio Plus Exhaust Fan is Powerful and silent motor
- Front motorized louvers keep bugs away
- Strong and durable design
- Easy to clean front cover
- Double ball bearings for long-lasting performance
- 1+1 year on-site warranty
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Efficio Plus |
| Color | White |
| CMH | 245 |
| Size | 150 mm (6″) |
| Power (W) | 6.5 W |
| Blades | No |
| RPM | 1400 RPM |
| Input Voltage | 220-240v |
| Warranty | 2 Years (1+1 Years) |
Load more products
Loading...













Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating