
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 63- Brizzio 11
CarysilCarysil 45- Crompton 3
HafeleHafele 37- Havells 21
- HB 20
- Orient 4
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 26- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
Black YellowBlack Yellow 1- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Briken IvoryBriken Ivory 1
- Briken WhiteBriken White 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 2
- Marble White 2
- Mat BlackMat Black 1
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl WhitePearl White 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Smoked BrownSmoked Brown 1
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
- BiancoBianco 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Metallic GoldMetallic Gold 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
- Sand GreySand Grey 1
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 289–300 of 441 resultsSorted by price: high to low
Havells Zester 1200mm Ceiling Fan | Dusk
Product Overview
- Havells Zester Ceiling Fan is Unique design and superior finish
- High-performance with powerful motor
- Energy-efficient operation
- 1200mm sweep for wide air delivery
- The fan comes with regulator control for convenient operation
- The fan operates silently, ensuring a peaceful environment
- Backed by a 2-year warranty ensuring hassle-free maintenance
| Brand | Havells |
| Model Name | Zester |
| Color | Dust |
| Motor | Powerful motor |
| Size | 1200mm (48 inches) |
| Air Delivery | 230 CMM |
| Blades | Aerodynamically designed blades |
| Operating Voltage | 220-240 Volts |
| Warranty | 2 years |
| Control Options | Regulator |
| Operation | Noiseless |
| Energy Efficiency | Energy-efficient operation |
| Blade Material | Metal |
Carysil Kitchen Sink Glass Rinser with Stain-Free Finish – Quick & Easy Fit
Brand: Carysil
Finish: Stained
Function: Glass Rinser
Installation: Countertop/Sink-Mounted
Material: Durable Stainless Steel
Compatibility: Fits most standard sinks
Crompton Gale Classic 400 mm High Speed Pedestal Fan Black
Product Overview
- High-speed performance for quick cooling
- Aerodynamically designed blades for efficient air circulation
- Sturdy pedestal base for stability
- Adjustable height for personalized comfort
- Swing function for better air distribution
- Classic design that complements any decor
| Brand | Crompton |
| Model Name | Gale Classic |
| Type | Pedestal Fan |
| Size | 400 mm |
| Color | Black |
| Speed (RPM) | 2100 RPM |
| Warranty | 2 Years Warranty |
| Air Delivery | 105 CMM |
| In The Box | Fan Motor, Blades, Bottom Base, Guard Set, Warranty Card |
Aagna Pan Rose Gold And black Finish Towel Rod For Bathroom
- Brand: Aagna
- Series: Pan
- Product Type: Towel Rod
- Material: High-Quality Stainless Steel / Brass
- Finish: Rose Gold and black PVD Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Havells Platina Wall Fan High Speed 400 mm | White
Product Overview
- Havells Platina Wall Fan is High speed motor for higher air delivery
- Comes with a remote control for convenient operation
- Powerful motor with thermal overload protection
- Jerk-free oscillation
- Easy installation, stylish design
- Two-year warranty from the date of purchase.
| Manufacturer | Havells |
| Model Name | Girik |
| Color | Grey |
| Size | 400 mm (16″) |
| Speed Settings | 3 (Low, Medium, High) |
| Air Delivery | 76 CMM |
| Power Consumption | 100 W |
| Blade Material | PP (Polypropylene) |
| Input Voltage | 220-240v |
| Warranty | 2 Years |
Havells Girik 400 mm Wall Fan Black
Product Overview
- 400 mm blade size for efficient cooling in medium to large rooms
- Stylish black design adds elegance to your space
- Multiple speed settings for customized airflow
- Powerfull motor ensures high-speed air circulation
- Thermal overload protector for safety and motor durability
- Easy wall-mounted installation saves space
| Brand | Havells |
| Model Name | Girik |
| Color | Black |
| No of blades | 3 |
| Size | 400 mm |
| Speed Settings | 3 speed |
| Blade Design | Aluminium Blades for High Air Thrust |
| Air delivery | 72 m³/min |
| Rated Speed | 1350 revolution per minute |
| Rated Voltage | 220 V – 240 V |
| Power Consumption | 65 W |
| Rated frequency | 50 Hz |
| Warranty | 2 Years |
| Net contents | 1 N Fan Motor, 1 N Mounting Accessories, 1 N Blade, 1 N Guard Set, 1 N Guard Ring, 1 N Guarantee Card |
Havells Girik Wall Fan 400mm Remote control | White
Product Overview
- Havells Girik Wall Fan is Attractive metal body with powder-coated finish
- Powerful motor with a high air delivery of up to 75 CMM
- 120-degree oscillation feature for uniform air circulation
- Comes with a remote control for convenient operation
- Two-year warranty from the date of purchase.
| Manufacturer | Havells |
| Model Name | Girik |
| Color | Grey |
| Size | 400 mm (16″) |
| RPM | 1350 |
| Power Consumption | 55 watts |
| Speed setting | 3 |
| Remote | Yes |
| Input Voltage | 220-240v |
| Warranty | 2 Years |
Havells Andria Ceiling Fan 1200mm | Indigo Blue
Product Overview
- Havells Andria Ceiling Fan is Modern and stylish design
- Glossy finish and metallic paint on motor and blades
- Powerful motor for efficient and effective cooling
- Remote control included for easy operation
- Maximum air delivery with minimal noise
- LED display that shows temperature and speed
- Backed by a 2-year warranty
| Brand | Havells |
| Model Name | Andria |
| Color | Indigo Blue |
| Motor Speed | 380 RPM |
| Size | 1200mm (48 inches) |
| Air Delivery | 230 CMM |
| Power Consumption | 75 watts |
| Operating Voltage | 220-240 Volts |
| Warranty | 2 years |
| Control Options | Remote control |
| Remote control | Yes, with speed control, timer, and temperature display |
| Finish | Glossy with metallic paint on motor and blades |
| Number of blades | 3 |
Atomberg Ameza 1200mm BLDC Ceiling Fan: Elegant Gloss Ivory Finish with Convenient Remote Control for Energy-Efficient Cooling
- Brand: Atomberg
- Model: Ameza
- Type: BLDC Ceiling Fan
- Size: 1200 mm sweep
- Finish: Elegant Gloss Ivory
- Warranty: Manufacturer warranty
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Control: Remote Control
Atomberg Ameza 1200mm BLDC Fan: Rich Gloss Brown Design & Seamless Remote Control for Enhanced Home Comfort
- Brand: Atomberg
- Model: Ameza
- Type: BLDC Ceiling Fan
- Size: 1200 mm sweep
- Finish: Rich Gloss Brown
- Warranty: Manufacturer warranty
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color: Gloss Brown
- Control: Remote Control
- Key Feature: Energy Efficient
Atomberg Ameza 1200mm BLDC Ceiling Fan : Sleek Gloss White Finish with Convenient Remote Control for Energy-Efficient Cooling
- Brand: Atomberg
- Model: Ameza
- Type: BLDC Ceiling Fan
- Size: 1200 mm sweep
- Finish: Sleek Gloss White
- Warranty: Manufacturer’s warranty
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Control: Remote Control
Atomberg Ameza 1200 mm BLDC Ceiling Fan with Remote Control | Gloss Black
- Brand: Atomberg
- Model: Ameza
- Type: BLDC Ceiling Fan
- Size: 1200 mm sweep
- Features: Remote control, LED indicators
- Warranty: Manufacturer’s warranty
- Motor Type: BLDC
- Color: Gloss Black
- Control: Remote Control
- Operation: Quiet
Load more products
Loading...













Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating