
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 63- Brizzio 11
CarysilCarysil 45- Crompton 3
HafeleHafele 37- Havells 21
- HB 20
- Orient 4
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 26- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
Black YellowBlack Yellow 1- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Briken IvoryBriken Ivory 1
- Briken WhiteBriken White 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 2
- Marble White 2
- Mat BlackMat Black 1
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl WhitePearl White 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Smoked BrownSmoked Brown 1
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
- BiancoBianco 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Metallic GoldMetallic Gold 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
- Sand GreySand Grey 1
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 277–288 of 441 resultsSorted by price: high to low
Havells Trinity Dusk Ceiling Fan 1200mm | LT Copper
Product Overview
- Havells Trinity Dusk Ceiling Fan is sleek and stylish design
- Aerodynamically designed blades for maximum air circulation
- Minimum noise
- Powerful motor for efficient and effective cooling
- Remote control included for easy operation
- LED display that shows temperature and speed
- Timer function can be set to turn off the fan automatically
- Available in multiple color options
- Energy-efficient, consuming only 50 watts of power
- Backed by a 2-year warranty
| Brand | Havells |
| Model Name | Trinity |
| Color | Dusk LT Copper |
| Motor Speed | 380 RPM |
| Size | 1200mm (48 inches) |
| Air Delivery | 235 CMM |
| Power Consumption | 50 watts |
| Operating Voltage | 220-240 Volts |
| Warranty | 2 years |
| Control Options | Remote control |
| Speed Settings | 3 |
| Design | Sleek and stylish design with metallic paint finish |
| Number of blades | 3 |
Havells bldc fan Efficiencia DX Remote Ceiling Fan | Brown
Product Overview
- Optimal airflow for enhanced comfort in any room.
- Sleek and contemporary aesthetics that complement modern interiors.
- Designed to minimize energy consumption for sustainability.
- Conveniently adjust settings for fan speed and mode with the included remote.
- Havells commitment to innovation ensures cutting-edge features.
- Trust in Havells’ reputation for quality and durability in electrical appliances.
| Brand | Havells |
| Model Name | Efficiencia Neo |
| Type | Ceiling Fan |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Color | White |
| Speed (RPM) | 350 rpm |
| Power Inputs | 26 Watts |
| Air Delivery | 220 m³/min |
| Warranty | 2 Years Warranty |
Aagna U-VA Rose Gold Towel Rod for Bathroom
- Brand: Aagna
- Series: U-VA
- Product Type: Towel Rod
- Material: High-Quality Stainless Steel / Brass
- Finish: Premium Rose Gold (Chrome) Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Aagna U-VA Premium Gold Bathroom Towel Rod – Wall Mounted
- Brand: Aagna
- Series: U-VA
- Product Type: Towel Rod
- Material: High-Quality Stainless Steel / Brass
- Finish: Elegant Gold PVD Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Atomberg Ozeo Ceiling Fan BLDC Motor With Remote Control | Gloss White
Product Overview
- Atomberg Ozeo Ceiling Fan BLDC Saves up to 1500 in a year
- Runs 3x longer on inverter
- Consistent speed even at low voltage
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
- Easy to Clean
- 2+1 year on-site warranty
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Ozeo |
| Color | Gloss White |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 350 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 225 CMM |
| Warranty | 2 Years (1+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5-star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Havells Enticer Art Ceiling Fan 1200mm | Metallic Black Chrome
Product Overview
- Havells Enticer Art Ceiling Fan is unique design with metallic paint finish
- The fan comes with a remote control
- High Air Delivery With a sweep of 1200 mm and a powerful motor
- The fan is energy efficient and consumes only 70 watts of power
- The fan operates silently, ensuring a peaceful environment
- Backed by a 2-year warranty ensuring hassle-free maintenance
| Brand | Havells |
| Model Name | Enticer |
| Color | Metallic Black Chrome |
| Motor Speed | 380 RPM |
| Size | 1200mm (48 inches) |
| Air Delivery | 230 CMM |
| Power Consumption | 74 W |
| Rated Voltage | 220-240 Volts |
| Guarantee | 2 years |
| Speed Settings | 4 |
| Design | Metallic Paint Finish with Decorative Trims |
| Blade finish | Metallic |
Atomberg Ikano BLDC Ceiling Fan With Remote Control
Product Overview
- Atomberg Ikano Ceiling Fan has super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on the inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Easy to Clean
- 2+1 year on-site warranty
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Ikano |
| Color | Gloss white |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 365 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 230 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Warranty | 2+1 Year |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Aagna Rhyno Rose Gold Finish Towel Rod-Luxury Brass Bathroom Fitting
- Brand: Aagna
- Series: Rhyno
- Product Type: Towel Rod
- Material: Stainless Steel / Brass
- Finish: Elegant Rose Gold PVD Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Aagna Rhyno Elegant Gold Towel Rod – Rust Resistant Wall Mount for Bathrooms
- Brand: Aagna
- Series: Rhyno
- Product Type: Towel Rod
- Material: Stainless Steel / Brass
- Finish: Luxurious Gold PVD Coating
- Mounting Type: Wall Mounted
Carysil Kitchen Faucet Wall-Mounted WMF-02 Chrome Finish – Sleek and Modern Design
Brand: Carysil
Model: WMF-02
Finish: Chrome
Type: Wall-Mounted Kitchen Faucet
Material: High-Quality Brass
Design: Sleek & Modern
Control: Single Lever
Function: Cold Water Flow Only
Installation: Easy Wall Mount
Carysil Kitchen Faucet Wall-Mounted WMF-01 Chrome Finish
Brand: Carysil
Model: WMF-01
Finish: Chrome
Mount Type: Wall-Mounted
Function: Hot & Cold Mixer
Material: Stainless Steel
Design: Sleek and space-saving design for modern kitchens
Havells Zester Ceiling Fan 1200mm | Slate
Product Overview
- Havells Zester Ceiling Fan is Unique design and superior finish
- High-performance with powerful motor
- Energy-efficient operation
- 1200mm sweep for wide air delivery
- The fan comes with regulator control for convenient operation
- The fan operates silently, ensuring a peaceful environment
- Backed by a 2-year warranty ensuring hassle-free maintenance
| Brand | Havells |
| Model Name | Zester |
| Color | Dust |
| Motor | Powerful motor |
| Size | 1200mm (48 inches) |
| Air Delivery | 230 CMM |
| Blades | Aerodynamically designed blades |
| Operating Voltage | 220-240 Volts |
| Warranty | 2 years |
| Control Options | Regulator |
| Operation | Noiseless |
| Energy Efficiency | Energy-efficient operation |
| Blade Material | Metal |
Load more products
Loading...













Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating