
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 63- Brizzio 11
CarysilCarysil 45- Crompton 3
HafeleHafele 37- Havells 21
- HB 20
- Orient 4
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 26- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
Black YellowBlack Yellow 1- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Briken IvoryBriken Ivory 1
- Briken WhiteBriken White 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 2
- Marble White 2
- Mat BlackMat Black 1
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl WhitePearl White 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Smoked BrownSmoked Brown 1
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
- BiancoBianco 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Metallic GoldMetallic Gold 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
- Sand GreySand Grey 1
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 253–264 of 441 resultsSorted by price: high to low
Atomberg Efficio Plus Ceiling Fan With Remote Control | Sand Grey
Product Overview
- Atomberg Efficio Plus Ceiling Fan is a Super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on the inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Easy to Clean
- 2+1 year on-site warranty
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Efficio |
| Color | Sand Grey |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 380 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 235 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg BLDC Ceiling Fan with Remote Renesa Prime 1200 mm Control & LED Indicators | Honey Maplewood
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
- Finish Options: Versatile Modern (Wooden, Gloss, Matte)
Atomberg Renesa Ceiling Fan Remote Control And BLDC | Mat Brown Black
Product Overview
- Atomberg Renesa Ceiling Fan Remote Super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on the inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Led indication for speed
- High air delivery and coverage
- Easy to clean
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
- 2+1 year on-site warranty
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa |
| Color | Brown & Black |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power Conception | 28W |
| RPM | 340 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 230 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Speed Control, Boost Mode, Timer & Sleep Mode |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set,1 Remote Control, 1 Downrod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5-star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Renesa Ceiling Fan With BLDC | White and Black
Product Overview
- Atomberg Renesa Ceiling Fan Super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on the inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Led indication for speed
- Longer blade span
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa |
| Color | White & Black |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power Conception | 28W |
| RPM | 350 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 230 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Speed Control, Boost Mode, Timer & Sleep Mode |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set,1 Remote Control, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Hafele Electric Kettle Stainless Steel DOME – OPAL 1.7 L Capacity | Red
Product Overview
- Hafele Electric Dome Kettle Opal has a High capacity of 1.7 liters for efficient heating of water
- Removable limescale filter for easy cleaning and maintenance
- Stainless steel body, non-drip spout, and sleek handle for durability and ease of use
- Inner water level markings for convenient filling
- Stylish and attractive metallic red color option
- Boil-dry protection and automatic shut-off for added safety
- The 360-degree rotational base for easy access and handling
- Energy-efficient design helps save on electricity bills.
| Brand | Hafele |
| Model Name | Dome – Opal |
| Wattage | 2150 W |
| Temperature display | Analog Display |
| Capacity | 1.7 L |
| Body material | Stainless Steel |
| Boil-dry protection | Yes |
| Automatic power cut-off | Yes |
| UK Strix Control | Yes |
| Detachable Lid | Yes |
Hafele Induction Stove Magnechef High-Power 2100W – Rapid Heating, Auto Cook Presets, and Durable Ceramic Glass Plate
- Brand: Hafele
- Model: Magnechef
- Power: 2100W
- Color: Black
- Material: Durable Ceramic Glass
- Heating: Rapid Induction
- Presets: Auto Cook Menus
- Control: Touch Sensor Panel
- Source: Corded Electric
- Safety: Overheat Protection
Havells Enticer Ceiling Fan 900mm | Pearl White Chrome
Product Overview
- Havells Enticer Ceiling Fan is unique design
- High air delivery with 1200 mm sweep
- Remote control for convenient speed and light adjustment
- Energy efficient with only 70 watts power consumption
- Silent operation for a peaceful environment
- Backed by a 2-year warranty
| Brand | Havells |
| Model Name | Enticer |
| Color | Pearl White Chrome |
| Motor Speed | 380 RPM |
| Size | 900mm (36 inches) |
| Air Delivery | 180 m³/min |
| Power Consumption | 45 watts |
| Operating Voltage | 220-240 Volts |
| Warranty | 2 years |
| Control Options | Remote control |
| Speed Settings | 4 |
| Design | Metallic Paint Finish with Decorative Trims |
| Blade Material | Aluminum |
Atomberg Renesa Ceiling Fan With BLDC | Midnight Black
Product Overview
- Atomberg Renesa Ceiling Fan Super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on the inverter
- Led indication for speed
- Longer blade span
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa |
| Color | Midnight Black |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power Conception | 28W |
| RPM | 350 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 230 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Speed Control, Boost Mode, Timer & Sleep Mode |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set,1 Remote Control, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Renesa Wall Fan-400 mm BLDC With Remote
Product Overview
- Atomberg Renesa Wall Fan-400 mm is Double ball bearings for longer life and less noise
- Extra durable with strong ABS plastic construction
- Separate motor for oscillation function
- Easy to clean easy to install and uninstall
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
- Exquisite design overlay
- 2+1 year on-site warranty
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa |
| Color | White, Black |
| No of blades | 3 |
| Size | 400 mm |
| Speed Settings | 3 |
| Power (W) | 35 W |
| RPM | 1500 RPM |
| Input Voltage | 165-285v |
| Air delivery | 76 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | PVC |
| Remote Control | Yes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Carysil Wall-Mounted Kitchen Faucet Chrome Finish WMF-03
Brand: Carysil
Model: WMF-03
Type: Wall-Mounted Kitchen Faucet
Finish: Chrome
Material: Brass
Function: Single Lever Control
Design: Sleek and Modern
Installation: Easy Wall Mount
Atomberg Efficio Ceiling Fan 900mm BLDC Motor With Remote Control
Product Overview
Atomberg Efficio Ceiling Fan 900mm Runs 3 Times Longer On Inverter
Saves Up To ₹1500/Year
Super Efficient
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Efficio |
| Color | Matte Brown |
| No of blades | 3 |
| Size | 900 mm (35″) |
| Speed Settings | 6 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 460 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 170 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Downrod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5-star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Ozeo Ceiling Fan With Remote Control | Gloss Brown
Product Overview
- Atomberg Ozeo Ceiling Fan Saves up to 1500 in a year
- Runs 3x longer on inverter
- Consistent speed even at low voltage
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
- Easy to Clean
- 2+1 year on-site warranty
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Ozeo |
| Color | Gloss Brown |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 350 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 225 CMM |
| Warranty | 2 Years (1+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Load more products
Loading...













Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating