
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 63- Brizzio 11
CarysilCarysil 45- Crompton 3
HafeleHafele 37- Havells 21
- HB 20
- Orient 4
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 26- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
Black YellowBlack Yellow 1- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Briken IvoryBriken Ivory 1
- Briken WhiteBriken White 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 2
- Marble White 2
- Mat BlackMat Black 1
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl WhitePearl White 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Smoked BrownSmoked Brown 1
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
- BiancoBianco 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Metallic GoldMetallic Gold 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
- Sand GreySand Grey 1
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 217–228 of 441 resultsSorted by price: high to low
Havells Ventilair DXC Exhaust Fan | White 130mm
Product Overview
- Havells Ventilair DXC Exhaust Fan is powerful and energy-efficient
- Effectively removes stale air, odors, and moisture
- Promotes a healthier and more comfortable indoor environment
- High-quality construction ensures reliability and durability
- Easy to install and cost-effective solution for improving air circulation
- Ideal for use in homes, offices, kitchens, and bathrooms
| Manufacturer | Havells |
| Model Name | Ventilair DXC |
| Color | White |
| Size | 130 mm (8″) |
| Noise Level | 39 dB(A) |
| Power Consumption | 28 watts |
| Speed | 1200 RPM |
| Air delivery | 180 CMH (Cubic Meter per Hour) |
| Input Voltage | 220-240v |
| Body material | ABS plastic |
Atomberg Studio Nexus: Smart BLDC Fan with Moonbeam Light & Luminous Pearl White IoT Control
- Brand: Atomberg
- Motor Type: Smart 5-Star BLDC
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Pearl White
- Control: IoT & Remote Control
- Unique Feature: Moonbeam Light
- Performance: High Air Delivery, Low Noise
Atomberg Studio Nexus: Smart BLDC Fan with Moonbeam Light & Elegant Rose Gold IoT Control
- Brand: Atomberg
- Motor Type: Smart 5-Star BLDC
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Rose Gold
- Control: IoT & Remote Control
- Unique Feature: Moonbeam Light
- Performance: High Air Delivery, Low Noise
Atomberg Studio Nexus: Smart BLDC Fan with Moonbeam Light & IoT Control in Vibrant Ritz Blue
- Brand: Atomberg
- Motor Type: Smart 5-Star BLDC
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Ritz Blue
- Control: IoT & Remote Control
- Unique Feature: Moonbeam Light
- Performance: High Air Delivery, Low Noise
Atomberg Renesa Elite 1200 mm BLDC Ceiling Fan with Remote Control & LED Indicators | Earth Brown
- Brand: Atomberg
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Earth Brown
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
Atomberg Renesa Elite 1200 mm BLDC Ceiling Fan with Remote Control & LED Indicators | Sand Grey
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Sand Grey
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
Atomberg Renesa Elite 1200mm BLDC Ceiling Fan: Vibrant Ritz Blue Finish with Remote Control & LED Indicators for Energy-Efficient Cooling
- Brand: Atomberg
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Ritz Blue
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
Atomberg Renesa Elite 1200mm BLDC Ceiling Fan: Luminous Pearl White Finish with Remote Control & LED Indicators for Energy-Efficient Cooling
- Barnd : Atomberg
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Pearl White
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
Crompton Energion Groove Antidust Ceiling Fan (Remote) | Majolica Blue
Product Overview
- The innovative feature minimizes dust accumulation, ensuring easy maintenance.
- Delivers powerful and effective airflow for a comfortable environment.
- Convenient operation with a user-friendly remote for easy access.
- The stylish Majolica Blue finish enhances the aesthetic appeal of any room.
- Crompton’s reputation for quality ensures long-lasting and dependable use.
- Integrates advanced technology for a modern and efficient ceiling fan experience.
| Brand | Crompton |
| Model Name | Energion Groove |
| Type | Ceiling Fan |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Color | Majolica Blue |
| Speed (RPM) | 350 rpm |
| Power Inputs | 28W |
| Air Delivery | 220 CMM |
| Warranty | 5 Years Warranty |
Atomberg Efficio Plus Pedestal Fan | Snow White
Product Overview
- Atomberg Efficio Plus Pedestal Fan Lasts longer and makes less noise with double ball bearings
- Made with strong ABS plastic for extra durability
- Can be used as a table or pedestal fan with adjustable height
- Easy to clean and install/uninstall
- Smart remote with boost, sleep & timer settings
- Has a separate motor for oscillation function
- Comes with a 1+1 year on-site warranty
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Efficio Plus |
| Color | Snow White |
| No of blades | 3 |
| Size | 400 mm |
| Speed Settings | 3 |
| Power (W) | 32 W |
| RPM | 1350 RPM |
| Input Voltage | 90-245v |
| Air delivery | 88 CMM |
| Warranty | 2 Years (1+1 Years) |
| Blade Metal | Fiber |
| Remote Control | Yes |
CERA F1013551 Valentina Single lever sink mixer (table mounted) with 235mm (9″) Kitchen Tap
Product Overview
- Cera Valentina Sink Cock Made from high-quality brass with a chrome finish for durability and a stylish look
- Ceramic cartridge technology ensures a smooth and precise water flow control
- Features a swivel spout for added convenience
- Designed to be eco-friendly and water-saving, reducing consumption by up to 50%
- Suitable for use in bathrooms and kitchens
- Premium water faucet made by the trusted Indian brand, Cera
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Cera |
| Model | Valentina Sink Cock |
| Material | Brass with chrome finish |
| Cartridge Type | Ceramic |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Warranty | Manufacturer’s warranty included |
Crompton Energion Groove Antidust Ceiling Fan (Regulator) | Onyx
Product Overview
- The Crompton Energion Groove Antidust Ceiling Fan ensures easy maintenance.
- Delivers powerful and effective airflow for a comfortable environment.
- Convenient operation with a user-friendly remote for easy access.
- The stylish Majolica Blue finish enhances the aesthetic appeal of any room.
- Crompton’s reputation for quality ensures long-lasting and dependable use.
- Integrates advanced technology for a modern and efficient ceiling fan experience.
| Brand | Crompton |
| Model Name | Energion Groove |
| Type | Ceiling Fan |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Color | Onyx |
| Speed (RPM) | 350 rpm |
| Power Inputs | 28W |
| Air Delivery | 220 CMM |
| Warranty | 5 Years Warranty |
Load more products
Loading...













Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating