
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 55- Brizzio 11
CarysilCarysil 45
HafeleHafele 34- HB 20
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 25- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 1
- Marble White 2
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 217–228 of 415 resultsSorted by price: high to low
Atomberg Renesa Elite 1200mm BLDC Ceiling Fan: Vibrant Ritz Blue Finish with Remote Control & LED Indicators for Energy-Efficient Cooling
- Brand: Atomberg
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Ritz Blue
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
Atomberg Renesa Elite 1200mm BLDC Ceiling Fan: Luminous Pearl White Finish with Remote Control & LED Indicators for Energy-Efficient Cooling
- Barnd : Atomberg
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Pearl White
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
CERA F1013551 Valentina Single lever sink mixer (table mounted) with 235mm (9″) Kitchen Tap
Product Overview
- Cera Valentina Sink Cock Made from high-quality brass with a chrome finish for durability and a stylish look
- Ceramic cartridge technology ensures a smooth and precise water flow control
- Features a swivel spout for added convenience
- Designed to be eco-friendly and water-saving, reducing consumption by up to 50%
- Suitable for use in bathrooms and kitchens
- Premium water faucet made by the trusted Indian brand, Cera
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Cera |
| Model | Valentina Sink Cock |
| Material | Brass with chrome finish |
| Cartridge Type | Ceramic |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Warranty | Manufacturer’s warranty included |
Atomberg Renesa Plus Ceiling Fan With BLDC And Remote Control | Earth Brown
Product Overview
- Atomberg Renesa Plus Ceiling Fan is super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Easy to Clean
- Led indication for speed
- Longer blade span
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa Plus |
| Color | Earth Brown |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 340 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 220 CMM |
| Warranty | 2 Years (1+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Renesa Plus Ceiling Fan BLDC | Pearl White
Product Overview
- Atomberg Renesa Plus Ceiling Fan BLDC is Super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on the inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Easy to Clean
- Led indication for speed
- Longer blade span
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa Plus |
| Color | Pearl White |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 340 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 220 CMM |
| Warranty | 2 Years (1+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Cera Campa Thin Rim Table Top Wash basin
Product Overview
- Cera Campa Thin Rim Table Top Wash basin Made from high-quality ceramic material for durability and longevity
- Features a smooth and glossy finish for easy cleaning and maintenance
- Circular shape and flat top surface make it suitable for use with a variety of faucet designs
- Compact size and elegant design make it ideal for small bathrooms or powder rooms
- Table top installation allows for easy and flexible placement on any countertop or vanity
- Designed with a modern and minimalist style that complements a wide range of bathroom decors
- Manufactured by CERA, a leading brand in the sanitaryware industry known for its quality and reliability
| Specification | Detail |
|---|---|
| Material | Ceramic |
| Shape | Circular |
| Mount Type | Table Top |
| Color/Finish | Glossy White |
| Overflow | Without Overflow |
| Faucet Installation | Single Hole |
| Drain Hole | Standard Size (Approximately 1.25 inches in diameter) |
| Product Dimensions | 16.5 x 16.5 x 6.3 inches (LxWxH) |
| Weight | 7.8 lbs |
| Manufacturer | CERA |
| Country of Origin | India |
AO Smith MiniBot 3kW Instant Water Heater 3 L Capacity | White and Black
Product Overview
- AO Smith MiniBot 3kW Water Heater is Compact and efficient design
- Suitable for small spaces
- Sleek and modern appearance
- Quick and on-demand hot water supply
- Advanced safety features, including temperature control and pressure relief valve
- Easy installation
- Ideal for both residential and commercial use
- Powerful 3kW heating element
- Reliable and durable construction
- Energy-efficient operation for cost savings.
Specifications:
| Brand | AO Smith |
| Model | MiniBot 3kW |
| Capacity | 3 liters |
| Wattage | 3000 KW |
| Voltage | 220-240V |
| Color | White & Black |
| Item Weight | 4.4 kg |
| Dimensions (H x W x D) | 23.6 x 22.8 x 31.7 Centimeters |
| Warranty | 2 years |
VISTA Bathroom Square Drain Cover – Stylish Gold Finish
₹4,370.00- Color : Golden
- Shape: Square Drain Cover
- Size: 5 x 5 inch
- Dimensions: 125mm x 125mm
- Finish: Premium Gold Plated
- Material: High-Quality Stainless Steel
- Thickness: Frame 1mm
- Application: Bathroom & Floor Drain Use
Atomberg Studio Nexus: Midnight Black BLDC Fan With Moonbeam Light & 5-Star Energy Efficiency
- Brand: Atomberg
- Motor Type: 5-Star BLDC
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Midnight Black
- Control: Remote Control
- Unique Feature: Moonbeam Light
- Performance: High Air Delivery, Low Noise
Atomberg Studio Nexus: Blaze Brown BLDC Fan with Moonbeam Light & 5-Star Energy Efficiency
- Brand: Atomberg
- Motor Type: 5-Star BLDC
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Pebble Grey
- Control: Remote Control
- Unique Feature: Moonbeam Light
- Performance: High Air Delivery, Low Noise
Atomberg Renesa Elite 1200 mm BLDC Ceiling Fan with Remote Control & LED Indicators | Blaze Brown
- Brand: Atomberg
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Color/Finish: Blaze Brown
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Sweep Size: 1200 mm
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
Atomberg Renesa Elite 1200 mm BLDC Ceiling Fan with Remote Control & LED Indicators | Midnight Black
- Brand: Atomberg
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Midnight Black
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
Load more products
Loading...












Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating