
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 63- Brizzio 11
CarysilCarysil 45- Crompton 3
HafeleHafele 37- Havells 21
- HB 20
- Orient 4
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 26- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
Black YellowBlack Yellow 1- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Briken IvoryBriken Ivory 1
- Briken WhiteBriken White 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 2
- Marble White 2
- Mat BlackMat Black 1
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl WhitePearl White 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Smoked BrownSmoked Brown 1
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
- BiancoBianco 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Metallic GoldMetallic Gold 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
- Sand GreySand Grey 1
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 205–216 of 474 resultsSorted by price: high to low
VISTA Designer Brass Floor Drainer in Gold Finish
₹6,394.00- Brand: VISTA
- Material: Brass
- Finish: Gold
- Design: Designer Square
- Style: Modern & Luxury
- Durability: Corrosion Resistant
- Usage: Bathroom / Floor Drainer
- Installation: Easy Fit
Atomberg Renesa Smart Plus highly Energy Efficient BLDC Ceiling Fans with Remote
Product Overview
- Atomberg Renesa Smart Plus is Super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Easy to Clean
- Led indication for speed
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa Smart Plus |
| Color | Natural Oakwood, Golden Oakwood |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 235 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Aagna Full Body Toilet Brush Holder – Modern Bathroom Cleaning Essential
₹4,467.00 – ₹6,130.00Price range: ₹4,467.00 through ₹6,130.00
Black
Gold
Silver
Rose Gold
- Brand: Aagna
- Product Type: Toilet Brush with Holder
- Material: Stainless Steel
- Finish: Sleek and modern design
- Mounting Type: Wall mountable
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Faber Jumbo 3BB BK Cooktop 3 Burner Hob
Product Overview
- Faber Jumbo 3BB BK Cooktop Features 3 brass burners for consistent heat distribution
- Toughened glass top with a black finish for easy cleaning and maintenance
- Ergonomic knobs for precise temperature control
- High-quality construction for durability and reliability
- Stylish design that complements any kitchen décor
- Ideal for cooking a variety of dishes efficiently
- Compact size that fits easily on most countertops
- Safe to use with flame failure device that shuts off gas supply in case of accidental flame extinguishing
- 2-year warranty from the manufacturer for peace of mind
| Brand | Faber |
| Model Name | Jumbo 3BB BK |
| Product Dimensions | 75cm x 44cm x 12cm (L x B x H) |
| Number of Burners | 3 |
| Color | Black |
| Ignition Type | Manual |
| Control Type | Knobs |
| Hob Material | Toughened Glass |
| Special Feature | Flame Failure Device (safety feature) |
| Cut-out Dimensions | 65cm x 36cm (L x B) |
| Installation Type | Built-in |
| Maximum Heat Output | Small Burner: 1.0 kW, Medium Burner: 1.75 kW, Large Burner: 2.5 kW |
| Warranty | 2 Years |
American Standard Acacia E-Milano Bath Spout
Product Overview
- Stylish and sleek design
- Constructed with high-quality materials
- Provides a smooth and steady flow of water
- Enhances your bathing experience
- Durable construction for long-lasting performance
- Designed for easy installation and compatibility with standard bath fixtures
- Available in different finishes to match your bathroom decor
- Made by American Standard, a reputable plumbing and fixture company
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | American Standard |
| Style | Contemporary |
| Product Type | Wall Outlets |
| Color | Chrome |
| Finish | Chrome |
| Installation | Wall Mount |
| Flow Rate | For spout: 11.51 L/min |
| Warranty | Manufacturer’s warranty included |
Atomberg Studio Plus Ceiling Fan BLDC And Remote Control | Marble White
Product Overview
- Atomberg Studio Plus Ceiling Fan BLDC is a Super efficient BLDC motor
- LED light feature to detect the speed of the fan
- Contemporary Look with Wider Blades
- Smart remote with boost, sleep& timer mode
- 2+1 year on-site warranty
- Easy to clean
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Studio Plus |
| Color | Marble White |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 35 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 224 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5-star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Studio Plus Ceiling Fan Remote Control And BLDC | Sand Grey
Product Overview
- Atomberg Studio Plus Ceiling Fan Remote Control is a super efficient BLDC motor
- LED light feature to detect the speed of the fan
- Contemporary Look with Wider Blades
- Smart remote with boost, sleep& timer mode
- 2+1 year on-site warranty
- Easy to clean
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Studio Plus |
| Color | Sand Grey |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 35 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 224 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Studio Plus Ceiling Fan Remote Control And BLDC | Earth Brown
Product Overview
- Atomberg Studio Plus Ceiling Fan is a Super efficient BLDC motor
- LED light feature to detect the speed of the fan
- Contemporary Look with Wider Blades
- Smart remote with boost, sleep& timer mode
- 2+1 year on-site warranty
- Easy to clean
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Studio Plus |
| Color | Earth Brown |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 35 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 224 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5-star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Essco Aspire Wall Mixer
Product Overview
- Essco Aspire Wall Mixer is Premium wall mixer for bathrooms
- Combines functionality and style
- Allows easy control of hot and cold water
- Sleek and elegant design
- Durable construction for long-lasting performance
- Upgrade your bathroom with its modern appearance
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Essco |
| Model | Aspire Wall Mixer |
| Material | High-quality metal |
| Type | Wall-mounted |
| Finish | Chrome-plated |
| Water Control | Dual control (hot and cold) |
| Installation | Concealed |
| Suitable For | Residential and commercial bathrooms |
| Additional Features | Sleek design, durable construction |
| Warranty | Manufacturer’s warranty included |
Atomberg Renesa Smart Plus BLDC Ceiling Fan and Remote Control | Pearl White
Product Overview
- Atomberg Renesa Smart Plus Ceiling Fan is Super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on the inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Easy to Clean
- Led indication for speed
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa Smart Plus |
| Color | Pearl White |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 235 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Studio Nexus: Smart BLDC Fan with Moonbeam Light & IoT Control in Dark Walnut
- Brand: Atomberg
- Motor Type: Smart 5-Star BLDC
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Dark Walnut
- Control: IoT & Remote Control
- Unique Feature: Moonbeam Light
- Performance: High Air Delivery, Low Noise
Atomberg Renesa Elite 1200mm BLDC Ceiling Fan: Radiant Golden Oakwood Finish with Remote Control & LED Indicators for Energy-Efficient Cooling
- Brand: Atomberg
- Motor Type: BLDC (Brushless DC)
- Sweep Size: 1200 mm
- Color/Finish: Golden Oakwood
- Control: Remote Control
- Indicators: LED (for speed)
- Key Feature: Energy-Efficient Cooling
Load more products
Loading...













Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating