
Shop
Filter by price
Filter by brand
- Faber 1
- Aagna 87
- Acode 14
AO SmithAO Smith 2- Atomberg 10
AtombergAtomberg 63- Brizzio 11
CarysilCarysil 45- Crompton 3
HafeleHafele 37- Havells 21
- HB 20
- Orient 4
- Racold 9
ReginoxReginox 26- SYLUX 7
- Vista 10
CeraCera 26- American Standard 4
Color
- Azure 1
- BlackBlack 24
- Black Matte 1
Black YellowBlack Yellow 1- Blaze Brown 2
- Blaze Brown (Matte) 1
- Briken IvoryBriken Ivory 1
- Briken WhiteBriken White 1
- Chrome 3
- Copper 1
- Dark Green 1
- Dark Walnut 1
- Dark Walnut (Matte) 1
- Dark Walnut Wooden finish 1
- Deep Black 1
- Earth Brown (Gloss) 1
- Forest Green 1
- Gloss Black 2
- Gloss Brown 3
- Gloss Seasand Ivory 1
- Gloss White 3
- Gloss White & Blue Ring 1
- GoldGold 17
- Golden Oakwood (Matte) 1
- Honey Maplewood 1
- IvoryIvory 2
- Marble White 2
- Mat BlackMat Black 1
- Matt Black 1
- Matte 1
- Matte Aqua Blue 1
- Matte Brown & Black 1
- Metallico 1
- Midnight Black 3
- Midnight Black (Matte Finish) 1
- Midnight Black (Matte) 1
- Mint Green 1
- Misty Teal 2
- Misty Teal Matte Finish 1
- Mushroom 1
- Pearl WhitePearl White 1
- Pearl White (Gloss) 1
- Pearl White Matte 1
- Pebble Grey Gloss Finish 1
- Regent Grey 2
- Ritz Blue 2
- Ritz Blue 1
- Ritz Blue (Matte) 1
- Rose Gold/ Black 5
- Sage 1
- Sand Grey (Gloss) 1
- Satin Stainless Steel 2
- Seasand Ivory 1
- Seasand Ivory & Black 1
- SilverSilver 37
- Smoked BrownSmoked Brown 1
- Snow White (Matte) 1
- Umber Brown 2
- WhiteWhite 2
- White and Black 1
- BiancoBianco 1
Cano CopperCano Copper 1
Cano GoldCano Gold 1
Cano Gun MetalCano Gun Metal 1- Gothic GreyGothic Grey 1
- Metallic GoldMetallic Gold 1
- Murphy RedMurphy Red 1
- Pebble GreyPebble Grey 3
- Rose GoldRose Gold 23
- Sand GreySand Grey 1
White & BlackWhite & Black 1
Stock status
Showing 193–204 of 441 resultsSorted by price: high to low
Atomberg Aris Contour Smart 1200 mm BLDC Ceiling Fan Umber Brown Remote Control & Ring Light LED
- Brand: Atomberg
- Model: Aris Contour Smart
- Type: BLDC Ceiling Fan
- Size: 1200 mm sweep
- Finish: Umber Brown
- Control: Remote control & app support
- Lighting: Ring Light LED
Atomberg Aris Contour Smart 1200 mm BLDC Ceiling Fan Midnight Black Matte Finish
- Brand: Atomberg
- Model: Aris Contour Smart
- Type: BLDC Ceiling Fan
- Size: 1200 mm sweep
- Finish: Midnight Black Matte
- Control: Smart remote & app support
- Motor: BLDC energy-saving motor
Atomberg Aris Contour Smart BLDC Ceiling Fan 1200 mm Regent Grey Matte
- Brand: Atomberg
- Model: Aris Contour Smart
- Type: BLDC Ceiling Fan
- Size: 1200 mm sweep
- Finish: Regent Grey Matte
- Control: Smart remote & app support
- Motor: Energy-efficient BLDC motor
Carysil Kitchen Faucet ASL 2201 Stylish Satin Hot & Cold
Brand: Carysil
Model: ASL 2201
Finish: Satin
Function: Hot & Cold Mixer
Type: Kitchen Faucet
Style: Sleek & Stylish Design
Installation: Deck Mounted
Atomberg Aris Contour Smart 1200 mm BLDC Ceiling Fan with IoT, Remote Control & Ring Light LED for Speed Indication
Marble White
Midnight Black
Regent Grey
Ritz Blue
Umber Brown - Brand: Atomberg
- Model: Aris Contour Smart
- Size: 1200 mm
- Motor Type: BLDC
- Control: IoT & Remote Control
- Feature: Ring Light LED Speed Indicator
- Efficiency: Energy Saving
- Usage: Home / Indoor Ceiling Fan
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Atomberg Renesa Smart Plus highly Energy Efficient BLDC Ceiling Fans with Remote
Product Overview
- Atomberg Renesa Smart Plus is Super efficient BLDC motor
- Runs 3 times longer on inverter
- Saves up to ₹1500/year
- Easy to Clean
- Led indication for speed
- Smart remote with boost, sleep & timer mode
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Renesa Smart Plus |
| Color | Natural Oakwood, Golden Oakwood |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 28 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 235 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Aagna Full Body Toilet Brush Holder – Modern Bathroom Cleaning Essential
₹4,467.00 – ₹6,130.00Price range: ₹4,467.00 through ₹6,130.00
Black
Gold
Silver
Rose Gold
- Brand: Aagna
- Product Type: Toilet Brush with Holder
- Material: Stainless Steel
- Finish: Sleek and modern design
- Mounting Type: Wall mountable
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Faber Jumbo 3BB BK Cooktop 3 Burner Hob
Product Overview
- Faber Jumbo 3BB BK Cooktop Features 3 brass burners for consistent heat distribution
- Toughened glass top with a black finish for easy cleaning and maintenance
- Ergonomic knobs for precise temperature control
- High-quality construction for durability and reliability
- Stylish design that complements any kitchen décor
- Ideal for cooking a variety of dishes efficiently
- Compact size that fits easily on most countertops
- Safe to use with flame failure device that shuts off gas supply in case of accidental flame extinguishing
- 2-year warranty from the manufacturer for peace of mind
| Brand | Faber |
| Model Name | Jumbo 3BB BK |
| Product Dimensions | 75cm x 44cm x 12cm (L x B x H) |
| Number of Burners | 3 |
| Color | Black |
| Ignition Type | Manual |
| Control Type | Knobs |
| Hob Material | Toughened Glass |
| Special Feature | Flame Failure Device (safety feature) |
| Cut-out Dimensions | 65cm x 36cm (L x B) |
| Installation Type | Built-in |
| Maximum Heat Output | Small Burner: 1.0 kW, Medium Burner: 1.75 kW, Large Burner: 2.5 kW |
| Warranty | 2 Years |
American Standard Acacia E-Milano Bath Spout
Product Overview
- Stylish and sleek design
- Constructed with high-quality materials
- Provides a smooth and steady flow of water
- Enhances your bathing experience
- Durable construction for long-lasting performance
- Designed for easy installation and compatibility with standard bath fixtures
- Available in different finishes to match your bathroom decor
- Made by American Standard, a reputable plumbing and fixture company
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | American Standard |
| Style | Contemporary |
| Product Type | Wall Outlets |
| Color | Chrome |
| Finish | Chrome |
| Installation | Wall Mount |
| Flow Rate | For spout: 11.51 L/min |
| Warranty | Manufacturer’s warranty included |
Atomberg Studio Plus Ceiling Fan BLDC And Remote Control | Marble White
Product Overview
- Atomberg Studio Plus Ceiling Fan BLDC is a Super efficient BLDC motor
- LED light feature to detect the speed of the fan
- Contemporary Look with Wider Blades
- Smart remote with boost, sleep& timer mode
- 2+1 year on-site warranty
- Easy to clean
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Studio Plus |
| Color | Marble White |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 35 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 224 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5-star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Studio Plus Ceiling Fan Remote Control And BLDC | Sand Grey
Product Overview
- Atomberg Studio Plus Ceiling Fan Remote Control is a super efficient BLDC motor
- LED light feature to detect the speed of the fan
- Contemporary Look with Wider Blades
- Smart remote with boost, sleep& timer mode
- 2+1 year on-site warranty
- Easy to clean
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Studio Plus |
| Color | Sand Grey |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 35 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 224 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5 Star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Atomberg Studio Plus Ceiling Fan Remote Control And BLDC | Earth Brown
Product Overview
- Atomberg Studio Plus Ceiling Fan is a Super efficient BLDC motor
- LED light feature to detect the speed of the fan
- Contemporary Look with Wider Blades
- Smart remote with boost, sleep& timer mode
- 2+1 year on-site warranty
- Easy to clean
| Brand | Atomberg |
| Model Name | Studio Plus |
| Color | Earth Brown |
| No of blades | 3 |
| Size | 1200 mm (48″) |
| Speed Settings | 5 |
| Power (W) | 35 W |
| RPM | 360 RPM |
| Input Voltage | 140-285v |
| Air delivery | 224 CMM |
| Warranty | 3 Years (2+1 Years) |
| Blade Metal | Aluminum |
| Bearing | ZZ Shielded Double Ball Bearing |
| Remote Control | Yes |
| Package Contents | 1 Fan Motor, 3 Blade Sets Packaging Separately, 1 Canopy Set, 1 Down rod, 1 Shackle Assembly, 1 Warranty Card & Manual |
| Is The Fan 5 Star Rated? | Yes, Atomberg Fans are 5-star rated. All fans manufactured are energy-efficient fans that consume minimum power and give high output. |
Load more products
Loading...













Cooking Appliances
Kitchen Hobs
Kitchen Chimneys
Kitchen Oven
Dishwashers
Kitchen Sink
Water Heating